Paveldėjimo galimybė,

Išduoda Europos paveldėjimo pažymėjimus

Paveldėjimas Ar reikalingas teismo leidimas siekiant priimti ar atsisakyti priimti nepilnamečių vaikų vardu paveldimą turtą? Lietuvoje nepilnametis vaikas pats priimti mirusio asmens palikimo negali — tą padaryti turi jo tėvai.

Trečdalis lietuvių nežino, kad su turtu gali paveldėti ir skolas

Tačiau tėvai tai padaryti gali tik gavę teismo leidimą. Taip užtikrinama nepilnamečio vaiko interesų apsauga.

  • Trečdalis lietuvių nežino, kad su turtu gali paveldėti ir skolas - DELFI Verslas
  • drabuziai-vaikams-internetu.lt > Diskusijos > Paveldėjimas vieno iš dviejų paveldėtojų

Kas turi kreiptis į teismą dėl teismo leidimo, siekiant priimti ar atsisakyti priimti palikimą? Tuo atveju, jei įpėdinis yra nepilnametis ir jo vardu veikia atstovai pagal įstatymą tėvai arba globėjai, jie ir išreiškia nepilnamečio valią dėl palikimo priėmimo arba atsisakymo jį priimti.

Kitaip tariant asmenys palikimą priima, tačiau vėliau įgyja interesą verčiau gauti pinigus ir savo paveldėjimo teises perleisti kitiems įpėdiniams ar net tretiesiems asmenims. Mūsų pašnekovė Daiva iš Vilniaus šiuo metu gyvenanti ir dirbanti užsienyje kreipėsi į mus su prašymu paveldėjimo galimybė, kokius įstatymų leidžiamus alternatyvius būdus turi asmenys, priėmę mirusiojo paliktą turtą. Daiva Lietuvoje būna kelis kartus per metus — dažniausiai švenčių laikotarpiu. Pašnekovės senelė prieš mirtį savo turėtus du žemės sklypus paliko Daivai, o likusį turtą Daivos seseriai. Daiva notarų biure priėmė senelės paliktą turtą, tačiau tik vėliau susimąstė, kad būdama užsienyje nesugebės nei tinkamai rūpintis paveldėtais žemės sklypais, nei ieškoti potencialių turto pirkėjų.

Tėvai, atstovaudami nepilnametį įpėdinį, privalo veikti taip, kad nebūtų pažeisti jo interesai. Kartu tėvams kyla pareiga tinkamai įgyvendinti paveldėjimo procedūrą, t. Ką reikia nurodyti prašyme dėl teismo leidimo išdavimo, siekiant priimti ar atsisakyti priimti palikimą nepilnamečio vaiko vardu?

Paveldėjimas

Teismui pateikiamame prašyme dėl teismo leidimo išdavimo turi būti nurodyta: teismo, kuriam paduodamas prašymas, pavadinimas; vaiko tėvų globėjų vardai ir pavardės, paveldėjimo galimybė kodai, gyvenamosios vietos; duomenys apie mirusį asmenį vardas, pavardė, asmens kodas, mirties datamigesco dvejetainių parinkčių vaizdo įrašas apie nepilnametį vaiką arba vaikuskurių vardu paveldėjimo galimybė priimti palikimą, vaiko ryšys su mirusiu asmeniu; duomenys apie paveldimą turtą mirusiojo nuosavybės teise turėto nekilnojamojo turto adresas, unikalus numeris, turėtas kilnojamasis turtas ir kt.

Taip pat rekomenduojama teismui nurodyti, kad prašoma priimti palikimą pagal antstolio sudarytą apyrašą.

paveldėjimo galimybė prekybos pasirinkimo strategijos

Pažymėtina, kad priimant palikimą, paveldimas ne tik mirusiojo turtas, bet ir skolos. Palikimą vaiko vardu priėmus pagal antstolio sudarytą apyrašą, mirusiojo įsiskolinimai ateityje gali būti išieškomi tik iš paveldėto turto. Siekiant priimti ar atsisakyti priimti nepilnamečio vaiko paveldimą turtą, kokius papildomus dokumentus teismui reikia pateikti?

paveldėjimo galimybė dvejetainiai variantai be registracijos

Kartu su prašymu dėl teismo leidimo išdavimo teismui reikia pateikti: Besikreipiančių į teismą paveldėjimo galimybė tėvų asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų pasų arba asmens tapatybės kortelių kopijas; Besikreipiančių į teismą tėvų santuokos liudijimo originalą ir kopiją; Mirusio asmens, kurio turtą norima paveldėti, mirties liudijimą; Testamento jei toks yra sudarytas nuorašą; Nepilnamečio vaiko, kurio vardu norima priimti palikimą, gimimo liudijimo kopiją ir originalą; Dokumentus, iš kurių galima spręsti apie mirusio asmens ryšį su nepilnamečiu vaiku, kurio vardu norima priimti palikimą; Gyventojų registro tarnybos arba gyvenamosios vietos seniūnijos pažymą apie gyvenamąją vietą.

Jei nepilnamečiui vaikui nustatyta globa rūpybadėl palikimo į teismą gali kreiptis nepilnamečio vaiko globėjai rūpintojai. Tuomet vietoje anksčiau nurodytų duomenų apie vaiko tėvus teismui reikėtų pateikti nepilnamečio vaiko globėjo rūpintojo duomenis ir teismo sprendimo dėl globos rūpybos vaikui nustatymo ir globėjo rūpintojo paskyrimo nuorašą.

paveldėjimo galimybė užsidirbti pinigų juos pervedant

Vaikui nustatyta globa, kokių papildomų dokumentų reikia, siekiant globotinio vardu parduoti turtą? Prie prašymo išduoti teismo leidimą globotinio vardu parduoti ar kitaip perleisti ar suvaržyti turtą paveldėjimo galimybė būti pateikiami šie dokumentai: Globos nustatymo ir globėjo skyrimo dokumentai nutartis dėl globos nustatymo ir globėjo skyrimonuosavybės teisę patvirtinantys dokumentai.

Interviu su Filmo \

Socialinės paramos skyriaus pažyma. Parduodant globotinio, kuris buvo pripažintas neveiksniu ir jam skirta globa, turtą prašyme dėl teismo leidimo išdavimo turi būti nurodyti visi suinteresuoti asmenys, pavyzdžiui, neveiksnaus asmens broliai, seserys ar tėvai.

Prie šio prašymo turi būti pridėti ir įrodymai, kokiu būdu bus naudojamos gautos lėšos už parduotą ar kitaip perleistą turtą. Tai gali būti dokumentas, įrodantis, kad atidaryta sąskaita globojamojo vardu ar pan.

Galbūt jus domina